Suwnice pomostowe


Suwnice pomostowe firmy ABUS (o udźwigu do 120 t) są idealnym rozwiązaniem w transporcie dużych mas, w tym również przy dużych rozpiętościach. Katalog produktowy ABUS zawiera pięć typów konstrukcji suwnic pomostowych: natorowe jednodźwigarowe i dwudźwigarowe, podwieszane, wspornikowe oraz półbramowe, przeznaczonych do różnych warunków pracy i miejsc montażu.


Suwnice jednodźwigarowe
Suwnice dwudźwigarowe
Suwnice podwieszane
Suwnice wspornikowe
Suwnice półbramowe

Lekkie dźwignice podwieszane HB


System HB należy do powszechnie przyjętych rozwiązań w dziedzinie podnoszenia i transportu bliskiego, w ekonomiczny sposób łącząc zalety stacjonarnego wciągnika z mobilnością suwnic pomostowych.


Jednoszynowy system transportu liniowego
Dwuszynowy system transportu liniowego
Suwnica jednodźwigarowa EHB
Suwnica jednodźwigarowa EHB-X
Suwnica dwudźwigarowa ZHB
Suwnica dwudźwigarowa ZHB-X
Suwnica dwudźwigarowa ZHB-3
Suwnica jednodźwigarowa EHB-I
Suwnica dwudźwigarowa ZHB-I

Żurawie warsztatowe


Praca zespołowa łączy potencjał jednostek i nierzadko stanowi o sile przedsiębiorstwa. Żuraw warsztatowy ABUS to niezawodny partner skutecznie wykonujący swe zadania. Szeroki asortyment żurawi ABUS umożliwia dobór ekonomicznego i optymalnego rozwiązania przepływu materiału na stanowisku pracy.

Żurawie ABUS można dostosować do indywidualnych potrzeb, zaczynając od sposobu mocowania, poprzez rodzaj wciągnika po wyposażenie dodatkowe – wszystko w jakości ABUS. Za naciśnięciem przycisku, precyzyjnie i bez wysiłku urządzenia te podnoszą ładunki do 6,3 t. Nie ma przy tym znaczenia, czy są mocowane na własnych słupach czy też przytwierdzone do ścian lub innych elementów konstrukcyjnych. Załadunek maszyn, wymiana ciężkich narzędzi czy też podnoszenie obrabianych elementów na stoły robocze – to zadania łatwiejsze, bardziej ekonomiczne i bezpieczniejsze dzięki zastosowaniu żurawi warsztatowych firmy ABUS.


Żuraw słupowy LS
Żuraw słupowy LSX
Żuraw słupowy VS
Żuraw przyścienny LW
Żuraw przyścienny LWX
Żuraw przyścienny VW

Przestawne wciągarki bramowe


Przestawne wciągarki bramowe LPK firmy ABUS są dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie potrzeba podnoszenia ładunków nie ma charakteru stałego lub gdzie zachodzi konieczność pracy na często zmieniających się stanowiskach. Są przeznaczone do współpracy z wciągnikami łańcuchowymi ABUS o maksymalnym udźwigu do 2000 kg.


Przestawne wciągarki bramowe

Wciągarki i wciągniki linowe


Wciągniki i wciągarki linowe ABUS  stanowią „serce” naszych instalacji dźwignicowych.  Są one jednocześnie efektem długoletnich prac badawczych w procesie rozwoju produktów prowadzonych w naszej firmie. Wciągniki i wciągarki ABUS, produkowane  w zakładzie w  Gummersbach, są wykonywane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, a co najważniejsze, odznaczają się niezwykłą niezawodnością oraz trwałością. Elektryczne wciągniki i wciągarki linowe firmy ABUS charakteryzują się zakresem udźwigów od 1 t do 120 t. W zależności od indywidualnych potrzeb  nasi  klienci mogą wybierać  spośród urozmaiconej oferty: począwszy od standardowego wciągnika linowego z dolnego przedziału udźwigów aż po specjalne typy konstrukcyjne wciągarki z dodatkowymi komponentami. Wszystkie te typy wciągarek i wciągników łączy jedna cecha: najwyższa niezawodność w transporcie produktów i materiałów.


Wciągnik linowy typu E
Wciągnik linowy typu U
Wciągarka linowa typu D
Wciągarka linowa typu DQA
Wciągarka linowa typu Z

Wciągniki łańcuchowe


Na stanowiskach pracy wciągniki łańcuchowe używane są codziennie, powinny więc być solidne, niezawodne oraz proste w utrzymaniu. Elektryczne wciągniki łańcuchowe z serii ABU Compact umożliwiają podnoszenie ładunków do 4 t w znanej jakości ABUS. Silnik i przekładnia mają budowę modułową, co umożliwia wykonanie produktu w szerokim zakresie prędkości podnoszenia do 20 m/min przy wysokości podnoszenia do 50 m. Precyzyjna prędkość podnoszenia, poślizgowe sprzęgło bezpieczeństwa oraz elektryczne szybkozłącza występują seryjnie wraz z ekonomicznym i trwałym sterowaniem bezpośrednim w przypadku GMC, GM2, GM4, i GM6.


Komponenty i akcesoriaCzołownice & zespoły kołowe

Kontakt


Formularz kontaktowy
ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl