WCIĄGARKI I WCIĄGNIKI LINOWE


Wciągniki i wciągarki linowe ABUS  stanowią „serce” naszych instalacji dźwignicowych.  Są one jednocześnie efektem długoletnich prac badawczych w procesie rozwoju produktów prowadzonych w naszej firmie. Wciągniki i wciągarki ABUS, produkowane  w zakładzie w  Gummersbach, są wykonywane przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, a co najważniejsze, odznaczają się niezwykłą niezawodnością oraz trwałością. Elektryczne wciągniki i wciągarki linowe firmy ABUS charakteryzują się zakresem udźwigów od 1 t do 120 t. W zależności od indywidualnych potrzeb  nasi  klienci mogą wybierać  spośród urozmaiconej oferty: począwszy od standardowego wciągnika linowego z dolnego przedziału udźwigów aż po specjalne typy konstrukcyjne wciągarki z dodatkowymi komponentami. Wszystkie te typy wciągarek i wciągników łączy jedna cecha: najwyższa niezawodność w transporcie produktów i materiałów.

Wciągnik linowy typu E

Wciągnik linowy typu E jest korzystnym cenowo rozwiązaniem, ma zwartą, kompaktową konstrukcję i charakteryzuje się udźwigiem od 1 t do 16 t. Wyposażony jest w dwa niezależnie napędzane koła jezdne posiadające możliwość dostosowania rozstawu do szerokości jezdni dźwignicowej (profilu).

Szczegóły Zapytaj o cenę

Wciągnik linowy typu U

Wciągnik linowy typu U stosowany jest dla większych udźwigów i większych wysokości podnoszenia. Może transportować  ładunki o masie w zakresie od 6,3 t do 25 t.  Wyposażony jest w dwa wózki jezdne z napędem bezpośrednim. Typ ten znajduje m in. zastosowanie w suwnicach jednodźwigarowych o małych rozpiętościach i dużych udźwigach.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Wciągarka linowa boczna typu S

Cechą wyróżniającą wciągarkę boczną typu S jest ulokowanie mechanizmu nawijania liny z boku dźwigara. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie maksymalnej wysokości podnoszenia. Udźwig wynosi  od 1 t do 10 t. Zoptymalizowanie wysokości podnoszenia oraz możliwość zastosowania pojedynczego dźwigara do rozpiętości 35 m są zaletami przynoszącymi znaczące oszczędności.

Szczegóły

Wciągarka linowa typu D

Wciągarka linowa typu D to kompaktowa wersja standardowego, linowego mechanizmu podnoszenia, obsługująca średni zakres udźwigów: od 1 t do 63 t.  Wyposażona jest w przegubowe połączenie ramy nośnej z czołownicą, dzięki czemu zapewniony jest równomierny nacisk na cztery koła. Wózek wyposażony jest w dwa niezależnie napędzane koła jezdne.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Wciągarka linowa typu DA

W odróżnieniu od wciągarki typu D mechanizm podnoszenia jest w tym przypadku zamontowany pomiędzy czołownicami wózka. Uzyskano w ten sposób małą wysokość całkowitą. Jest to rozwiązanie alternatywne do wciągarki typu DQA, przeznaczonej do pracy w halach o małej kubaturze.

Szczegóły

Wciągarka linowa typu DQA

Wciągarka linowa typu DQA charakteryzuje się bardzo niską zabudową i udźwigiem do 40 t. Oś bębna linowego wózka biegnie równolegle do kierunku jazdy wózka. Wciągarka wyposażona jest w przegubowe połączenie ramy nośnej z czołownicą, dzięki czemu zapewniony jest równomierny nacisk na cztery koła. Wózek wyposażony jest w dwa niezależnie napędzane koła jezdne.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Wciągarka linowa typu Z

Wciągarka linowa typu Z wyposażona jest w dwa bliźniacze mechanizmy podnoszenia, a jej udźwig sięga 120 t. Przegubowe połączenie ramy nośnej z czołownicą, zapewnia równomierny nacisk na cztery koła, z których dwa są bezpośrednio napędzane.

Szczegóły Zapytaj o cenę