SUWNICE POMOSTOWE


Suwnice pomostowe firmy ABUS (o udźwigu do 120 t) są idealnym rozwiązaniem w transporcie dużych mas, w tym również przy dużych rozpiętościach.

Suwnice jednodźwigarowe

Suwnice jednodźwigarowe firmy ABUS umożliwiają swobodny przepływ materiałów nawet w halach produkcyjnych i magazynowych o niewielkich powierzchniach. Oferowane są z dźwigarem walcowanym lub spawanym skrzynkowym. Wybór jednego z wariantów połączenia czołownicy z dźwigarem pozwala zoptymalizować wysokość podnoszenia.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnice dwudźwigarowe

Suwnice dwudźwigarowe firmy ABUS zaprojektowane są do transportu mas do 120 t. Oferowane są w różnych wariantach i możliwe jest ich dopasowanie do specjalnych wymagań takich, jak: wyższa prędkość jazdy suwnicy, pomost remontowy, wciągarka linowa z pomostem czy pomocnicza wciągarka.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnice podwieszane

Suwnice podwieszane firmy ABUS są optymalnym rozwiązaniem w przypadku gdy w hali nie ma możliwości budowy torowiska dla suwnicy natorowej. Montowane są one do konstrukcji dachowej. Niewielkie wymiary dojazdowe pozwalają na najlepsze wykorzystanie szerokości hali.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnice wspornikowe

Jednodźwigarowe suwnice wspornikowe firmy ABUS montowane są na własnym torowisku, poniżej poziomu jazdy innych suwnic. Umożliwia to jednoczesną obsługę wielu stanowisk pracy. Jednodźwigarowa suwnica wspornikowa firmy ABUS oferowana jest do 5 t udźwigu i do 12 m wysięgu (wysięg zależny jest od udźwigu).

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnice półbramowe

Jednodźwigarowa suwnica półbramowa EHPK (udźwig do 10 t) pracuje na własnym torowisku poniżej poziomu jazdy suwnic pomostowych. Suwnica ta ze względu na swoją konstrukcję  dopasowuje się do istniejącego systemu przepływu materiałów. Górna czołownica porusza się po jednej z szyn istniejącego torowiska, a dolna czołownica przejeżdża po posadzce hali, bez odrębnej szyny. Na konstrukcję hali przenoszone są nieznaczne obciążenia. Bezpieczeństwo przejazdu suwnicy zapewniają światła ostrzegawcze oraz funkcja wykrywania przeszkód. Jest to ekonomiczne rozwiązanie ze względu na niskie koszty inwestycji jak również szybki i nieskomplikowany montaż.

Szczegóły Zapytaj o cenę