SYSTEMY HB


System HB należy do powszechnie przyjętych rozwiązań w dziedzinie podnoszenia i transportu bliskiego, w ekonomiczny sposób łącząc zalety stacjonarnego wciągnika z mobilnością suwnic pomostowych.

Jednoszynowy system transportu liniowego

Jednoszynowy system transportu liniowego ESB  jest przystosowany do podnoszenia i transportu liniowego ładunku z jednego  punktu do drugiego. Dzięki poszerzeniu jego funkcji o możliwość poruszania się po łuku, ładunek może przemieszczać się po hali zgodnie z ściśle wyspecyfikowanymi wymogami klienta. W ten sposób możliwe jest połączenie ze sobą różnych stanowisk pracy, jak również dopasowanie  funkcji  transportu do stanowiska, na którym pracuje konkretna maszyna.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Dwuszynowy system transportu liniowego

Dwuszynowy system transportu liniowego wyposażono w dwa dźwigary zamontowane równolegle, pomiędzy którymi umiejscowiono wciągnik. Dzięki temu zabiegowi konstrukcja nośna hali jest mniej obciążona i można uzyskać większe odstępy między elementami zawieszenia. Jednocześnie osiągnięto większą wysokość podnoszenia w porównaniu do jednoszynowego systemu ESB.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica jednodźwigarowa EHB

Jednodźwigarowa suwnica EHB jest „najlżejszym rozwiązaniem” możliwym do zastosowania w transporcie powierzchniowym w obrębie hali. Ze względu na prostą konstrukcję z dwóch szyn i jednego dźwigara suwnica ta charakteryzuje się nieznacznym ciężarem własnym. Może ona dzięki  temu być przesuwana ręcznie. Idealnie nadaje się do zainstalowania w halach o lekkiej konstrukcji nośnej.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica jednodźwigarowa EHB-X

Jeśli nie osiągnięto odpowiedniej wysokości podnoszenia stosując suwnicę  jednodźwigarową EHB, możliwym rozwiązaniem jest suwnica EHB- X. W suwnicy tej dźwigar biegnie nie pod, lecz pomiędzy szynami toru jezdnego. Cała suwnica ma w ten sposób wysokość zaledwie pojedynczego profilu. Dzięki temu uzyskuje się znacząco większą wysokość podnoszenia, co umożliwia przejazd dźwigara nad np. wysokimi maszynami zainstalowanymi w polu pracy suwnicy.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica dwudźwigarowa ZHB

Suwnica dwudźwigarowa ZHB to proponowane przez nas rozwiązanie dla większych ładunków w transporcie powierzchniowym. Odznacza się ona większą długością dźwigarów suwnicy. Między nimi zawieszony jest wciągnik łańcuchowy ABUS, co pozwala zmaksymalizować wysokość podnoszenia.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica dwudźwigarowa ZHB-X

Jeśli nie osiągnięto odpowiedniej wysokości podnoszenia stosując suwnicę ZHB, możliwym rozwiązaniem jest suwnica ZHB-X. W suwnicy tej dźwigary biegną nie pod, lecz pomiędzy szynami toru jezdnego suwnicy, tak więc cała suwnica ma wysokość zaledwie pojedynczego profilu. Dzięki temu uzyskuje się znacząco większą wysokość podnoszenia, co umożliwia przejazd suwnicy nad np. wysokimi maszynami zainstalowanymi w polu pracy suwnicy.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica jednodźwigarowa EHB-I

Suwnica jednodźwigarowa EHB-I jest dobrym rozwiązaniem w przypadku transportu powierzchniowego w obrębie  hali  w sytuacji, gdy dostępne jest torowisko z profili walcowanych w rozstawie zbieżnym z możliwymi rozpiętościami dźwigara suwnicy. Lekki dźwigar podwieszony jest do dwóch wózków przemieszczających się po dolnym pasie profili walcowanych, z których wykonane jest torowisko.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Suwnica dwudźwigarowa ZHB-I

Suwnica dwudźwigarowa ZHB-I stanowi dobre rozwiązanie dla większych obciążeń w transporcie powierzchniowym, gdy dostępne jest torowisko z profili walcowanych w rozstawie zbieżnym z możliwymi rozpiętościami dźwigarów suwnicy. Dźwigary te odznaczają się większą długością. Wciągnik łańcuchowy ABUS zawieszony jest między nimi, co pozwala zmaksymalizować wysokość podnoszenia.

Szczegóły Zapytaj o cenę

Zamocowania

Spośród wielu wariantów mocowania można wybrać rozwiązanie dostosowane do konstrukcji hali Klienta.

Szczegóły

Wyposażenie dodatkowe

Bogate wyposażenie dodatkowe

Szczegóły