ABUS Production

Zakłady produkcyjne


Bergisches Land to region Niemiec z silnymi tradycjami wielopokoleniowej przedsiębiorczości. To właśnie tam, w czterech zakładach produkcyjnych, wytwarzane są wszystkie urządzenia ABUS, które na świecie kojarzone są z jakością "Made in Germany".

Produkcja suwnic i komponentów

Wysoka jakość suwnic pomostowych firmy ABUS jest wynikiem starannego procesu produkcyjnego w zakładzie w Gummersbach-Lantenbach. Cały proces technologiczny, począwszy od przygotowania blach stalowych, poprzez zautomatyzowany proces spawania, do pokrycia powierzchni powłokami malarskimi, przeprowadzany jest w najnowocześniejszym standardzie.

Produkcja suwnic wysokotonażowych

Gummersbach-Herreshagen w halach o powierzchni łącznej ponad 60 000 m² ma miejsce w trybie ciągłym seryjna produkcja ciężkich suwnic dwudźwigarowych w wyższym zakresie udźwigów (do 120 t), o rozpiętościach do 42 m.

Produkcja żurawi warsztatowych oraz systemów HB

Marienheide-Rodt zlokalizowany jest zakład produkcyjny lekkich dźwignic. Wytwarzane są tu podwieszane systemy HBżurawie warsztatowe oraz wciągniki łańcuchowe.

Rozwój produktu

Nasz dział rozwoju produktów znajduje się w Marienheide. To tutaj rozwijane są pomysły, dzięki którym nasze dźwignice są coraz wyższej jakości i niezmiennie korzystne cenowo.