Oświetlenie LED
Czołownice & zespoły kołowe

Komponenty i akcesoria


ABURemote


W skrócie

  • Nowoczesność w menu
  • Odporność na zakłócenia
  • Komfort w obsłudze
  • Ekran i potrzebne dane
  • Standardowe baterie
  • Wygoda podczas ładowania
Jesteś zainteresowany tym produktem?
Poproś o ofertę!

ABUREMOTE

ABURemote zapewnia komfort pracy podczas transportowania ładunków o dużych masach lub gabarytach. Pozwala na sterowanie urządzeniem z najbezpieczniejszej dla operatora pozycji przy zachowaniu najlepszej widoczności.

ABURemote, specjalnie zoptymalizowany do zastosowania w systemach dźwignicowych ABUS, wyróżnia się wysoką jakością. Użytkownicy mają do wyboru dwa typy nadajników: nadajnik ręczny ABURemote Button oraz nadajnik ABURemote Joystick. Nadajniki służą do sterowania napędami z przetwornikami częstotliwości przy użyciu dwustopniowych przycisków lub joystick’a. Możliwe jest przyśpieszanie, zwalnianie do pożądanej prędkości i jej stabilne utrzymywanie.

Pomimo dużej liczby dostępnych funkcji opanowanie umiejętności obsługi ABURemote nie stanowi trudności. Intuicyjne menu zapewnia szybki dostęp do funkcji dźwignicy. Czterem przyciskom funkcyjnym można indywidualnie przypisywać najczęściej używane komendy.

ABURemote automatycznie komunikuje się z dźwignicą na wolnych kanałach radiowych i dzięki temu jest odporny na zakłócenia. W ten sposób wszystkie polecenia są przesyłane bez przeszkód do celu i zamieniane tam na oczekiwane operacje.

Ergonomiczny nadajnik ręczny ABURemote Button pozwala na obsługę dźwignicy jedną ręką. Duże przyciski sterowania o długim skoku i precyzyjnie dostrojonych punktach nacisku są komfortowe nawet podczas długotrwałej pracy.

Na podświetlanym ekranie widoczne są informacje o aktualnych ustawieniach, aktywnych urządzeniach, sile sygnału radiowego i poziomie naładowania baterii. Kolor podświetlenia wyświetlacza sygnalizuje użytkownikowi wybrany w danym momencie tryb pracy dźwignicy. Przy zainstalowanym systemie pomiaru obciążenia LIS SV wyświetlana jest także masa ładunku zawieszonego w danym czasie na haku. Na życzenie - nawet netto (po wytarowaniu urządzenia).

Nadajnik należy położyć na dostarczanej razem z urządzeniem poręcznej podkładce, aby baterie ładowały się indukcyjnie. Nie jest już potrzebne ich wyjmowanie z nadajnika; nie trzeba również zdejmować futerału, paska na rękę czy pasa na ramię. W czasie ładowania urządzenie automatycznie przełącza się w stan czuwania, a na podświetlanym ekranie widoczny jest aktualny poziom naładowania baterii. Podkładkę można używać w poziomie lub np. zamocować ją pionowo na ścianie. Elementy potrzebne do jej zawieszenia są dołączane w komplecie. Łatwiej się nie da!

Już nie ma konieczności zakupu specjalnych i drogich baterii. ABURemote pracuje ze standardowymi paluszkami lub akumulatorkami AA, ponad 40 godzin pracy na jednym zestawie. Baterie wymienne mogą być przechowywane na pasku nadajnika ABURemote Joystick. Ich wymianę w kilkanaście sekund może przeprowadzić sam operator.