Komponenty systemów sterowania
Oświetlenie LED

Komponenty i akcesoria


Zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia


W skrócie

  • Zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia jest cyfrową wagą handlową o klasie dokładności III, z atestem europejskim wydanym przez niemiecki Federalny Instytut Metrologii
  • Pomiar masy odbywa się za pośrednictwem pierścieniowego przetwornika obciążenia wykonanego ze stali nierdzewnej, z czujnikiem tensometrycznym
  • Wskaźnik obciążenia znajduje się zawsze w polu widzenia operatora: na wyświetlaczu wagi, na sterowniku ręcznym lub opcjonalnie na dużym zewnętrznym wyświetlaczu
  • Moduł pomiarowy jest optymalnie zintegrowany ze zbloczem dolnym wciągnika linowego ABUS
  • Dane pomiarowe można przechowywać na karcie SD w nadajniku ręcznym. Opcjonalnie można też użyć urządzenia odczytowego Teledata w celu bezprzewodowego przesyłania danych pomiarowych do drukarki, komputera magazynowego lub połączenia sieciowego.
  • Zblocze dolne ze zintegrowanym pomiarem obciążenia może być zamontowane również jako wyposażenie dodatkowe

ZBLOCZE DOLNE ABUS ZE ZINTEGROWANYM POMIAREM OBCIĄŻENIA

Pomiar masy podwieszonej na haku jest często istotny w operacjach transportu bliskiego.
Zblocze dolne ABUS z integralnym systemem pomiaru obciążenia będzie niezbędne w przypadkach: rozliczeń na podstawie masy transportowanych ładunków, zapobiegania przekroczeniom ładowności w transporcie drogowym, zaopatrywania linii produkcyjnych w precyzyjnie odważone materiały czy określania masy kontenerów.

Zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia jest cyfrową wagą handlową o klasie dokładności III, z atestem europejskim wydanym przez niemiecki Federalny Instytut Metrologii.
Urządzenie jest dostarczane w postaci skalibrowanej i gotowej do użycia. Pomiar masy odbywa się za pośrednictwem pierścieniowego przetwornika obciążenia wykonanego ze stali nierdzewnej, z czujnikiem tensometrycznym. Moduł pomiarowy jest optymalnie zintegrowany ze zbloczem dolnym wciągnika linowego ABUS. Zastosowanie go nie wpływa na wysokość podnoszenia przy 4 - cięgnowym układzie przewijania. W przypadku 6 -, 8 - lub 10 - cięgnowego układu – wysokość podnoszenia ulega nieznacznemu skróceniu.

Wskaźnik obciążenia znajduje się zawsze w polu widzenia operatora: na wyświetlaczu wagi, na sterowniku ręcznym lub opcjonalnie na dużym zewnętrznym wyświetlaczu, zamontowanym na dźwignicy lub w przestrzeni hali. Co więcej, dane pomiarowe ze zblocza mogą być transmitowane przez inteligentne akcesoria do dowolnego miejsca docelowego.
Dane pomiarowe można przechowywać na karcie SD w nadajniku ręcznym. Opcjonalnie można też użyć urządzenia odczytowego Teledata1) w celu bezprzewodowego przesyłania danych pomiarowych do drukarki, komputera magazynowego lub połączenia sieciowego. Dane te mogą być następnie automatycznie przetworzone i zarchiwizowane, na przykład w raportach ważenia, dowodach dostaw, fakturach lub listach magazynowych.