Komponenty systemów sterowania
Oświetlenie LED

Komponenty i akcesoria


Wzorcowane zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia


W skrócie

  • Wzorcowana waga handlowa klasy dokładności III z dopuszczeniem WE, z deklaracją zgodności
  • Trwała pierścieniowa skrętna komora wagowa DMS z nierdzewnej stali czujnikowej
  • Wskaźnik obciążenia stale w polu widzenia operatora, na pilocie lub opcjonalnie na dźwignicy
  • Moduł wagowy optymalnie zintegrowany z dolnym zbloczem wciągników i wciągarek linowych ABUS
  • Radiowy transfer danych przez moduł analityczny Teledata
  • Wzorcowane zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia może być zamontowany także jako wyposażenie dodatkowe

WZORCOWANE ZBLOCZE DOLNE ABUS ZE ZINTEGROWANYM POMIAREM OBCIĄŻENIA

Dla wielu operatorów dźwignic jest ważne, co jest zawieszone na dźwignicy: ważenie towarów i obliczenia dla klientów, załadunek na ciężarówki, zasilanie urządzeń przemysłowych odważonym materiałem, przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa dla ładunków lub wyznaczanie masy kontenerów – zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia jest często optymalnym ekonomicznie rozwiązaniem.

Zblocze dolne ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia to cyfrowa waga handlowa o klasie dokładności III z dopuszczeniem WE wydanym Federalny Urząd Fizyki Technicznej. Waga dźwignicy jest wzorcowana i dostarczana w stanie gotowym do pracy. Wyznaczanie ciężaru ładunku jest realizowane przez trwałą pierścieniową skrętną komorę wagową DMS z nierdzewnej stali czujnikowej. Elektronika wagi jest wykonana w technologii SMD w solidnej wersji przemysłowej. Moduł wagowy jest optymalnie zintegrowany ze zbloczem dolnym ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia wciągników i wciągarek linowych ABUS. Przy olinowaniu 4-cięgnowym dźwignicy strata wysokości podnoszenia jest praktycznie zerowa, w wersji 6-, 8-, lub 10-cięgnowej jest minimalna.

W zbloczu dolnym ABUS ze zintegrowanym pomiarem obciążenia wskaźnik obciążenia znajduje się zawsze w polu widzenia operatora: na wyświetlaczu wagi, na pilocie lub opcjonalnie na dużym zewnętrznym wyświetlaczu umieszczonym na dźwignicy lub w hali. A dane można transferować za pomocą inteligentnych przystawek do miejsc, w których są potrzebne: można je zapisywać na kartach pamięci SD w pilocie lub transferować bezpiecznym transferem radiowym przez analizator Teledata do drukarki, komputera magazynowego lub do złącza sieciowego. Następnie dane mogą być automatycznie odbierane i dokumentowane np. w protokołach ważenia, dokumentach dostaw lub wykazach stanów magazynowych.