Meisterbau Aichinger GmbH: Suwnice pomostowe ze sterowaniem tandemowym - najlepsze do precyzyjnego transportowania ładunków


Przedsiębiorstwo z branży konstrukcji drewnianych Meisterbau Aichinger GmbH, mieszczące się w Wiener Neustadt w Austrii, jest wiodącą firmą w zakresie zrównoważonego budownictwa drewnianego, w tym nowoczesnych domów modułowych. 

Szybkość i precyzja są dla Meisterbau Aichinger kluczowe, zwłaszcza przy załadunku na ciężarówki gotowych części domów modułowych. Wcześniej do tej czynności używano dwóch dźwigów samochodowych, co wiązało się z wystawieniem modułów na zewnątrz hali produkcyjnej. Dlatego Meisterbau Aichinger podjęło decyzję o zainwestowaniu w dźwignice halowe. Za radą  Ing. Klaus Schneider GmbH, partnera ABUS Kran Austria (spółki–córki niemieckiego producenta dźwignic), zdecydowano się na dwie jednodźwigarowe suwnice pomostowe. Mają one nie tylko wpływ na optymalizację procesu produkcyjnego, ale umożliwiają również załadunek gotowych domów modułowych wewnątrz nowo wybudowanej hali. Suwnice pracują w tandemie, co znacząco przyspiesza proces załadunku przy jednoczesnym, znacznie mniejszym wysiłku organizacyjnym.

Precyzja i oszczędność czasu dzięki użyciu suwnic pomostowych ABUS

Dwie jednodźwigarowe suwnice pomostowe (ELV) wykonują operacje w tandemie: Rozpiętość każdej z nich to 15,5 metra,  a udźwigi 6,5 tony i 13 ton. W celu zapewnienia precyzyjnego pozycjonowania, suwnice wyposażono w system  ABUControl zarówno dla jazdy mostem, jak i jazdy wózków. Wszystkie dźwignice ABUS dostarczane z systemem ABUControl posiadają również system zapobiegający kołysaniu ładunków. Zalety pracy suwnic pomostowych ze sterowaniem tandemowym widoczne są zwłaszcza podczas procesu załadunku: perfekcyjnie zsynchronizowane, transportują do 30% szybciej nawet nietypowe gabaryty.

Suwnice pomostowe ABUS w przemyśle drzewnym

Rozmowa z Haraldem Aichingerem z firmy Meisterbau Aichinger GmbH

W tym materiale wideo Harald Aichinger z Meisterbau Aichinger GmbH wyjaśnia z jakich powodów zdecydował się na zakup suwnic ABUS, ile czasu firma oszczędza dzięki ich użytkowaniu oraz dlaczego koszty produkcji w spółce z pewnością ulegną obniżeniu:

ABUControl oferuje dodatkowe możliwości

Te relatywnie niewielkie suwnice - wyposażone w systemy ABUControl i ABULiner - stają się prawdziwymi liderami wydajności w procesie załadunku. Warto zaznaczyć, że system ABUControl ma do zaoferowania znacznie więcej niż tylko synchronizacja pracy:

  • Dostęp za pośrednictwem łącza Wi-Fi z każdego laptopa, tabletu lub smartfona z zainstalowaną przeglądarką internetową: możliwość wygodnego odczytu danych eksploatacyjnych i zmiany parametrów pracy urządzenia.
  • Wyświetlacz LED w standardzie: aktualne obciążenie haka lub zadany tryb pracy dźwignicy są dobrze widoczne.
  • Zintegrowany system zapobiegający kołysaniu ładunku - w standardzie.
  • Operowanie suwnicą za pomocą nadajnika radiowego ABURemote: sterowanie dedykowane i zoptymalizowane do zastosowania w systemach dźwignicowych ABUS.
  • Modułowa budowa sterowania: Plug and play, naprawa nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani licencji na oprogramowanie.
Aichinger GmbH udostępnia do wglądu swoje obiekty produkcyjne

Suwnice pomostowe ABUS podczas użytkowania

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania