ABUControl


Przyjazny, intuicyjny w obsłudze interfejs dla operatorów i serwisantów. Indywidualna konfiguracja ustawień dla jazdy i podnoszenia - w zależności od obszarów pracy i preferencji użytkownika. Dostępny dla wszystkich nowych suwnic pomostowych ABUS.

Komfort

PARAMETRY DŹWIGNICY POD KONTROLĄ

Profil jazdy i profil podnoszenia

ABUControl wyposażony jest w system operacyjny KranOS, którego interfejs pozwala zdalnie konfigurować parametry suwnic ABUS, dopasowując je do konkretnych warunków pracy w danej sytuacji.

Np. ta sama suwnica, wykorzystując tryb pracy z dwoma stałymi prędkościami (główną i precyzyjną), może służyć do przenoszenia elementów stalowych, a jednocześnie po przełączeniu w tryb płynnej, bezstopniowej regulacji prędkości - do transportu materiałów kruchych.

Dzięki ABUControl użytkownik nie musi już każdorazowo konfigurować pożądanego trybu pracy. Wystarczy aktywować któryś z wcześniej utworzonych profili jazdy lub podnoszenia. Wpływa to na wzrost wydajności oraz komfort pracy.

System zapobiegający kołysaniu ładunku

System ABUS zapobiegający kołysaniu ładunku zwiększa bezpieczeństwo i ułatwia pracę podczas transportu ładunków w sytuacjach wymagających precyzji manewrowania. W czasie rzeczywistym  uwzględnia on prędkość jazdy, przyspieszenie lub hamowanie dźwignicy, pozycję haka i długość zawiesia. Dzięki jego zastosowaniu nawet operator z mniejszym doświadczeniem jest w stanie wykonywać najbardziej skomplikowane czynności.

Bezpieczeństwo

SYNCHRONIZACJA I WSPÓŁPRACA

Sterowanie pracą w tandemie

Funkcja synchronizacji prędkości pozwala na bezpieczny transport długich elementów poprzez wyrównywanie prędkości jazdy (i odpowiednio podnoszenia) dwóch wciągników/wciągarek na jednej suwnicy.

Nawet, gdy wciągniki/wciągarki mają różne parametry, podnoszenie synchroniczne jest możliwe. Wymaga to jednak wyposażenia mechanizmów podnoszenia tych urządzeń w falowniki.

Synchronizację prędkości można zastosować nie tylko dla dwóch wciągników/wciągarek, ale również dla dwóch suwnic na wspólnym torowisku. Maksymalna ilość obsługiwanych urządzeń w ramach pełnej synchronizacji prędkości to dwie suwnice, z których każda ma jeden lub dwa wciągniki/wciągarki. Funkcje synchronizacji realizowane są w czasie rzeczywistym.

Nieskomplikowany serwis

UNIKALNA W KONSTRUKCJACH DŹWIGNICOWYCH BUDOWA W OPARCIU O OGÓLNODOSTĘPNE, MODUŁOWE KOMPONENTY

Nieskomplikowany serwis

CZYTELNA WIZUALIZACJA PRACY DŹWIGNICY

 

KranOS - interfejs użytkownika:

Dane eksploatacyjne, ustawienia, informacje dla serwisu. Router WLAN bezpośrednio na dźwignicy.

Standardowe, modułowe komponenty

ABUControl wykorzystuje sprawdzone, ogólnie dostępne komponenty renomowanych producentów układów elektronicznych. Wymiana lub naprawa nie wymaga ani dostępu do zastrzeżonej przez producenta informacji, ani licencji na oprogramowanie. Użytkownik zachowuje pełny nadzór nad dźwignicą i prawo wyboru partnera serwisowego.

Sterowanie radiowe ABURemote

Pracą suwnic pomostowych ABUS wyposażonych w ABUControl steruje się za pomocą systemu sterowania radiowego ABURemote. Wszystkie funkcje mogą być wybrane bezpośrednio, w intuicyjny sposób. Sterowanie ABURemote występuje w dwóch wariantach: z nadajnikiem przyciskowym ABURemote "Button" lub większym ABURemote "Joystick".