Suwnice pomostowe ABUS w Africa Steel and Tube w Republice Południowej Afryki


W latach 2017 - 2019 Africa Steel and Tube, wytwórca rur stalowych w Alrode w RPA, zakupił łącznie 11 urządzeń dźwignicowych ABUS. Inwestycję kompleksowo obsłużyła firma Morris Cranes (www.morris.co.za), będąca częścią grupy Morris Material Handing SA (Pty) Ltd. i przedstawicielem ABUS Kransysteme GmbH w krajach Afryki Subsaharyjskiej.

Africa Steel and Tube (Pty) Ltd. (www.africasteeltube.co.za) to spółka działająca od kilku lat. Specjalizuje się w produkcji rur precyzyjnie ciągnionych. W jej zakładach, na powierzchni 40 tys. metrów kwadratowych, produkowane i magazynowane są rury o przekrojach okrągłych, prostokątnych, jak również profile typu C. Stąd dostarczane są wprost do klienta własną flotą Africa Steel and Tube. Firma szybko stała się jedną z wiodących w branży w tej części kontynentu dzięki silnej koncentracji na indywidualnych oczekiwaniach klientów, wysokim standardom obsługi serwisowej i krótkim terminom dostaw.

Większość suwnic pomostowych ABUS, dostarczonych do Africa Steel and Tube w różnych wariantach udźwigów i rozpiętości, ma zastosowanie w trzech obszarach produkcji i w magazynie. 6 suwnic jednodźwigarowych typu ELK z udźwigiem do 5 ton i rozpiętością między 24 a 25 m jest używanych do transportu rur o przekrojach okrągłych i prostokątnych o małych średnicach. Większe rury oraz profile C przenoszone są dźwignicami ELK o udźwigu do 10 ton. Ważną cechą suwnic ABUS typu ELK są spawane dźwigary skrzynkowe odporne na skręcanie. Dzięki nim urządzenia z udźwigiem do 10 ton mogą osiągać rozpiętość 27,5 m.

Dwie największe dźwignice z dostarczonych do Africa Steel and Tube to dwudźwigarowe suwnice typu ZLK o udźwigach 25 ton i 32 tony oraz rozpiętości do 25 m. Pracują one w obszarze przeładunku zwojów stalowych. Suwnice dwudźwigarowe ABUS typu ZLK przy udźwigu 40 ton mogą osiągać rozpiętość do 40 m. Duże możliwości konfiguracji dźwignic jedno- i dwudźwigarowych ABUS pozwalają optymalnie dostosowywać je do warunków przestrzennych i oczekiwań użytkownika.

 Spółka Africa Steel and Tube stawia sobie za cel nadal zwiększać swoje znaczenie na rynku afrykańskim, oferując produkty z gwarancją jakości i rzetelną obsługę klienta na najwyższym poziomie.

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania