Suwnica ABUS w fabryce w Abu Dhabi


Systemy rur z tworzyw sztucznych o szerokim zastosowaniu

Firma Corys Plastic Industries (www.hepworth.ae) powstała w Dubaju ponad 40 lat temu. Dziś w kilku fabrykach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Omanie i Katarze produkuje kompletne systemy rur o szerokim zastosowaniu, zatrudniając ponad 450 pracowników. Wytwarzane rury mogą mieć długość do 12 metrów i są używane do instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych, w systemach irygacyjnych, a także do transportu płynnych i gazowych substancji w przemyśle. Corys Plastic Industries oferuje produkty wykonane z popularnych tworzyw, takich jak PCV i PU lub z tworzyw specjalnych z systemami powłokowymi wysokiej klasy - zależnie od rodzaju substancji transportowanej w rurociągach i od indywidualnych materiałowych wymagań klienta, takich jak temperatura, ciśnienie, stabilność wymiarowa czy odporność chemiczna rur. Portfolio produktowe uzupełniają powiązane komponenty: zawory, hydranty, osadniki i inne. Cała gama produktowa jest oferowana poprzez sieć przedstawicieli na Bliskim Wschodzie oraz w północnej Afryce.

Suwnica ABUS włączona w proces produkcyjny

Partner ABUS w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ACE Cranes (www.acecranes.com), w lutym 2019 roku dostarczył do Corys Plastic Industries dwudźwigarową suwnicę pomostową typu ZLK o imponującej rozpiętości 37,5 metra i udźwigu 7 ton. Wyzwaniem w tym projekcie była nie tylko  wyjątkowa rozpiętość suwnicy, ale przede wszystkim mała przestrzeń dostępna nad torowiskiem. Z tego względu ACE Cranes opracowało rozwiązanie wykorzystujące wciągarkę linową ABUS typu DA - z obniżoną konstrukcją. Ten typ wciągarki ma mechanizm podnoszenia umiejscowiony pomiędzy czołownicami wózka. Uzyskuje się w ten sposób niską wysokość całkowitą wciągarki i optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Cała gama wciągarek linowych typu D, używanych szczególnie często w średnim zakresie udźwigów, charakteryzuje się przegubowym połączeniem ramy nośnej z czołownicą. Rozwiązanie to zapewnia stały styk czterech kół wciągarki z jezdnią. Zastosowana w Corys Plastic wciągarka typu DA (podobnie jak wariant tej wciągarki - typ DQA) produkowana jest w udźwigach do 40 ton.

Suwnica ZLK ma wysokość podnoszenia 7,5 metra i służy przede wszystkim do transportu wiązek rur długich na 6 lub 12 metrów, na odległość 70 metrów. Dźwignica używana jest również przy częstych pracach konserwacyjnych maszyn na linii produkcyjnej.

Corys Plastic Industries rozwija się nadal

Corys Plastic Industries zakłada dalszy rozwój fabryki w Abu Dhabi w trakcie tego roku. W planach jest rozbudowa parku maszynowego, która umożliwi produkcję większych gabarytów rur. Inwestycje obejmą także zakup kolejnych urządzeń ABUS. ACE Cranes ma wielu stałych klientów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Katarze, Omanie, Bahrajnie i Kuwejcie. W różnych sektorach przemysłu pracuje w tym regionie wiele dźwignic ABUS.

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania