Suwnice pomostowe ABUS wykorzystywane w dystrybucji płaskich i ciągnionych wyrobów stalowych w Brazylii


Płaska i ciągniona stal jest stosowana jako materiał surowy do produkcji maszyn i ich części w większości gałęzi przemysłu brazylijskiego. W stanie Rio Grande do Sul materiał ten jest stale niezbędny w przemyśle mechanicznym, rolniczym, meblarskim, jak również przy budowie dróg oraz do celów konserwacji i napraw w różnych gałęziach przemysłu. W tym też regionie ma swoją siedzibę spółka Sidersul, działająca na rynku surowej stali od ponad 40 lat i przygotowująca się właśnie do świętowania swojego 50-lecia.

Według Miguela Gonçalvesa, partnera w Sidersul, naczelną zasadą działalności firmy jest pełna satysfakcja klientów. Dodaje: „Osiągamy ten cel dzięki szybkim dostawom i prefabrykacji materiałów. W związku z tym musimy być zawsze na bieżąco z aktualnymi potrzebami kontrahentów - zarówno pod względem naszego know - how, jak i naszych mocy przerobowych. Obejmuje to również dysponowanie najnowszymi technologiami w produkcji oraz inwestycje w bardziej nowoczesne urządzenia”.

Szeroki zakres zastosowań stali

Na całym świecie istnieje ponad 3 500 różnych rodzajów wyrobów stalowych. Są one klasyfikowane m. in. według ich kształtu (wyroby płaskie, długie, itd.). Za pomocą tak różnych formatów może być skutecznie obsługiwany szeroki zakres segmentów rynku, zwłaszcza, że każdy gatunek stali jest zwykle używany w kilku obszarach.

Sidersul zaopatruje firmy w stanach Rio Grande do Sul i Santa Catarina w południowej Brazylii. Spółka zajmuje się ogólną dystrybucją stali i dostarcza na tamtejszy rynek szeroki asortyment: blachy, belki, rury, okrągłe, kwadratowe i sześciokątne pręty przeznaczone do walcowania lub ciągnienia, a także płaskowniki i kątowniki.

Miguel Gonçalves stwierdza, że ​​podczas pandemii Covid rynek stali generalnie odnotował wysokie tempo wzrostu. Dodaje, że zarówno zamawiane ilości, jak i ceny znacznie wzrosły. „Widzimy obecnie potrzebę rozwoju w sektorze blach grubych. Dzięki zakupowi większej liczby maszyn do cięcia plazmowego obsługujemy znacznie więcej zamówień tego typu stali”.

Systemy dźwignicowe przy pracy

„Suwnice pomostowe ABUS zainstalowane przez Eidt - Ciriex (www.ciriexabus-cranes.com.br) są dużym wsparciem dla naszych procesów, ponieważ znacząco przyspieszają transport stalowych prętów i płyt, zarówno w celu ich obróbki, jak i załadunku oraz rozładunku ciężarówek.” – deklaruje Miguel Conçales.

Decyzja o wyborze urządzeń ABUS była kwestią zaufania. „Wybraliśmy suwnice ABUS, ponieważ pokładamy duże zaufanie w tej marce, która jest z nami od dawna. Dźwignice te są kompaktowymi urządzeniami o niskich kosztach utrzymania w stosunku do osiąganych udźwigów. Korzystamy już z sześciu suwnic pomostowych ABUS i jesteśmy bardzo zadowoleni także z naszego najnowszego nabytku.”

W trzech suwnicach pomostowych w Sidersul pierwotnie zamontowane wciągniki zostały zastąpione nowymi, kompaktowymi wciągnikami linowymi ABUS. Zamontowane zostały także dwie jednodźwigarowe suwnice pomostowe  ABUS o udźwigach 6,3 i 5 ton. Przedstawiciele spółki podkreślają też znaczenie, jakie ma dla nich szeroki zakres usług, jaki za każdym razem oferuje jej Eidt - Ciriex,  wyłączny przedstawiciel marki ABUS w Brazylii.

 

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania