„Q” jak Quality – Q4Glass wyposaża zakład w Koszalinie w dźwignice ABUS


Q4Glass, inaczej Quality for Glass, należy do jakościowych producentów szkła stosowanego w budownictwie. Spółka postawiła sobie za cel zrewolucjonizowanie polskiego rynku szkła dla architektury. Zastosowanie dźwignic ABUS przy produkcji ma się do osiągnięcia tego celu przyczynić.

Nowoczesne biurowce stanowią wizytówki firm, a trendy we współczesnej architekturze utrzymują zapotrzebowanie na szyby wysokiej jakości dla budownictwa. Szkło, z którego wykonywane są elewacje nowoczesnych budynków, oprócz względów estetycznych muszą spełniać też wymogi konstrukcyjne. Odpowiednie parametry wytrzymałościowe osiągane są w starannie opracowanym procesie technologicznym, który uwzględnia hartowanie, klejenie, laminowanie. Szereg testów gwarantuje bezpieczeństwo użycia tego materiału.

Q4Glass oferuje obróbkę szkła spełniając wysokie wymagania nowoczesnej architektury. Firmie utworzonej przez ludzi, którzy od kilkunastu lat fascynują się przetwarzaniem szkła, udało się zgromadzić zespół wysokiej klasy fachowców, gwarantując wysokie parametry gotowego wyrobu. Q4Glass na rynek wszedł z hasłem „Otwieramy nowy front”, zaznaczając w ten sposób, że klient może spodziewać się nowej jakości wyrobów, usług i serwisu. www.q4glass.pl

Wybudowana na 6 tysiącach metrów kwadratowych w Koszalinie hala produkcyjna Q4Glass to inwestycja wartości ponad 7 milionów EUR. Firma, która w swej nazwie wskazuje na prowadzoną politykę jakościową, w trosce o utrzymanie ciągłości produkcji jako głównego dostawcę urządzeń dźwignicowych dla transportu wewnętrznego wybrała markę ABUS - niemieckiego producenta specjalizującego się w produkcji dźwignic standardowych o udźwigu do 120 t.

Wysoka jakość urządzeń dźwignicowych ABUS wynika nie tylko z  faktu, że ich produkcja odbywa się na terenie Niemiec, ale także z długofalowej, konsekwentnej strategii ciągłej poprawy jakości oferowanych wyrobów oraz 50-letniego doświadczenia. Jest to wynik bezpośredniej dbałości właścicieli o przedsiębiorstwo, której podstawą są tradycje rodzinne.

Cechami wyróżniającymi dźwignice ABUS są niezawodność oraz precyzja wykonania. Przez lata doświadczeń wypracowano unikalny cykl produkcji, charakteryzujący się wysokim stopniem automatyzacji i robotyzacji, który gwarantuje zachowanie stałego, powtarzalnego, wysokiego standardu wykonania. Cykl ten skutkuje nie tylko wyróżniającą się jakością produktu ale także zapewnia optymalizację kosztów wytworzenia w całej gamie oferowanych urządzeń dźwignicowych (suwnice pomostoweżurawie warsztatowemodułowe systemy lekkich dźwignic podwieszanych HB, wciągarki oraz wciągniki linowe i łańcuchowe).

Do koszalińskiej fabryki Q4Glass dostarczono zarówno lekkie podwieszane systemy dźwignic HB jak również jednodźwigarowe suwnice pomostowe typu ELK.

Stół tnący szkło obsługiwany jest przez systemy HB z napędami elektrycznymi, natomiast przy maszynach do rozkroju, frezowania, szlifowania szkła oraz przy krawędziarce działają systemy o przesuwie ręcznym. Łącznie w zakładzie zainstalowano dziewięć systemów HB.

Przepływ materiałów w części magazynowej realizowany jest przez dwie suwnice ELK o udźwigach 8 t i 2 t.

ABUS Crane Systems Polska (www.abuscranes.pl) świadczy pełny zakres usług w naszym kraju: od doradztwa i doboru optymalnego rozwiązania, przez dostawę i montaż, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania