Jakość tworzy jakość: KSB Pompy i Armatura wybiera dźwignice ABUS


Planowanie inwestycji budowlanej musi opierać się na prawidłowo przeprowadzonym rachunku ekonomicznym. Ceny gruntów, postępująca specjalizacja w produkcji oraz rozwój technologii sprawiają, że już na etapie projektowania hali przemysłowej zwraca się szczególną uwagę na optymalizację kosztów. Zagospodarowanie przestrzenią wewnątrz obiektów jest w związku z tym przedmiotem dogłębnych analiz a właściwy dobór urządzeń transportu bliskiego ma istotny wpływ na jej maksymalne wykorzystanie. Z tego względu od potencjalnych dostawców dźwignic słusznie oczekuje się profesjonalnego doradztwa i wariantowych propozycji technicznych.
 
Firma KSB to międzynarodowy koncern z ponad 141-letnim doświadczeniem, który obecnie należy do grona światowych liderów producentów pomp, armatury oraz systemów sterowania. W Polsce działa on pod nazwą  KSB Pompy i Armatura sp. z o.o. (www.ksb.com) obchodząc w tym roku jubileusz 20-lecia działalności. Przez ten czas spółka nieprzerwanie obsługiwała polski rynek dostarczając wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane w przemyśle, energetyce, technice instalacyjnej oraz wodno-ściekowej. Dodatkowo firma KSB posiada prężnie działający serwis.
 

Dwa żurawie obrotowe kolumnowe o udźwigu 1t każdy dla stacji obsługi większych pomp Budynek firmy KSB w Polsce Dźwigi firmy ABUS obsługują cały obszar roboczy hali KSB Suwnica dwudźwigarowa z wciągnikami linowymi do podnoszenia i obracania większych urządzeń Kolumnowy żuraw obrotowy do pracy z oczyszczarkami i specjalną myjką wysokociśnieniową

W 2012 roku w Przyszowicach k. Gliwic powstało Centrum Serwisowe „Południe” zaprojektowane tak, aby móc zapewnić klientom firmy KSB Pompy i Armatura najwyższy poziom usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Profesjonalizm świadczonych usług jest wpisany w tradycję firmy. Jakość KSB tworzą dobrze przeszkolony personel oraz specjalistyczne urządzenia, w które wyposażono centrum serwisowe. Jednym z kluczowych elementów wyposażenia obiektu przeznaczonego do przeprowadzania remontów pomp o dużych gabarytach są urządzenia dźwignicowe. Koncern KSB stawiając sobie jako priorytet wysoką jakość oraz zapewnienie ciągłości pracy warsztatu serwisowego wybrał markę ABUS jako dostawcę tychże urządzeń. Dźwignice ABUS charakteryzują się dużą trwałością, nieskomplikowanym serwisem oraz niską awaryjnością. Cechy te w połączeniu z profesjonalnym doradztwem i obsługą serwisową stawiają firmę ABUS w czołówce firm w branży. Jest to efekt 50-letniego doświadczenia w wytwarzaniu systemów dźwignicowych. W tym czasie wypracowano unikalny cykl produkcji, charakteryzujący się wysokim stopniem automatyzacji i robotyzacji. Gwarantuje on zachowanie stałego, powtarzalnego, wysokiego standardu wykonania urządzeń.
 
Oferowane przez ABUS urządzenia zostały „skrojone na miarę” potrzeb warsztatu serwisowego KSB. Dwa żurawie słupowe o udźwigu 1 t każdy obsługują stanowisko serwisowe pomp o większych gabarytach oraz stanowisko wyposażone w śrutownicę i specjalistyczną myjkę ciśnieniową. Żuraw przyścienny o udźwigu 250 kg wykorzystywany jest do obsługi tokarki oraz wyważarki.  Dwudźwigarowa suwnica pomostowa wraz z dwiema wciągarkami o udźwigu 10 t i 4 t przeznaczona jest do podnoszenia i obracania znacznie większych urządzeń takich jak np. pompy wykorzystywane w przemyśle energetycznym oraz w branży wodno-ściekowej. W stacji serwisowej zainstalowano także lekki system podwieszany HB z dwoma wciągnikami łańcuchowymi o udźwigu 1 t każdy, który  zapewnia obsługę stanowiska serwisowego mniejszych urządzeń. Różnorodność zainstalowanych dźwignic ABUS pozwala obsłużyć całą przestrzeń roboczą hali umożliwiając nieprzerwany transport serwisowanych urządzeń i ich komponentów.
 
Dostawę pod klucz dla KSB Pompy i Armatura zrealizowała spółka córka niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych: ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach (www.abuscranes.pl). Firma jest dystrybutorem urządzeń ABUS w naszym kraju w pełnym zakresie obsługi, od doradztwa i doboru optymalnego rozwiązania, przez dostawę i montaż, aż po modernizację urządzeń oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania