ABUS - 30 metrów wzwyż


„Passion - Performance - Perfection” („Pasja - Osiągnięcia - Perfekcja”) - tak brzmi motto wytwórcy luksusowych jachtów Heesen (www.heesenyachts.com). Holenderski producent plasuje się w światowej czołówce w swoim segmencie. Przez 30 lat skonstruował ponad 150 unikalnych jachtów, które niejednokrotnie zdobywały uznanie w światowych klasyfikacjach i konkursach.

Zainspirowana hasłem konstruktora jachtów, holenderska spółka ABUS Kraansystemen (należąca w 100% do niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych ABUS) podjęła prace projektowe nad systemem transportu bliskiego w zakładach Fransa Heesena. Urządzenia ABUS optymalnie wpasowały się w system produkcji oraz rozszerzyły obszar przepływu materiałów w miejscu, gdzie nowe jachty są składane w całość z poszczególnych części. Szczególne warunki pracy, które w tym przypadku spowodowane były potencjalną wysokością konstruowanych jachtów, postawiły pewnego rodzaju wyzwanie projektantom systemów ABUS. Warunkom tym musiały odpowiadać parametry przeznaczonych do pracy suwnic, a w szczególności ich wysokości podnoszenia.

Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t Suwnice dwudźwigarowe ABUS z wciągnikami linowymi ABUS Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK o nośności 16t i ZLK 2 razy 8t

W efekcie prac inżynierów ABUS do zakładów Heesen dostarczono sześć suwnic dwudźwigarowych typu ZLK. W każdej z trzech naw zostały zainstalowane po dwie suwnice: jedna z udźwigiem 16 t, druga wyposażona w dwie wciągarki linowe, każda o udźwigu 8 t. Rozpiętość suwnic to 24 m, a wysokość podnoszenia aż 30 m.

W kolejnej nawie zamontowano - nieco mniejszą - jednodźwigarową suwnicę ABUS (typ ELV) o udźwigu 1,6 t i rozpiętości 14 m.

Urządzenia dźwignicowe ABUS kojarzone są na świecie z wysoką jakością, wyjątkową trwałością i niską awaryjnością. Cieszą się uznaniem nie tylko inżynierów utrzymania ruchu, ale i użytkowników w zakładach produkcyjnych, takich jak Heesen Yachts, które stawiają wysoko poprzeczkę, jeśli chodzi o standardy jakości swoich produktów, a co za tym idzie, narzędzi używanych do ich wytwarzania.

Od 1963 ABUS specjalizuje się w produkcji urządzeń dźwignicowych dla transportu wewnętrznego, które dzięki swojej wielowariantowości i ergonomii pracy znajdują zastosowanie w zakładach i magazynach o różnych przeznaczeniach i warunkach eksploatacji. Wieloletnie doświadczenie ABUS zostało docenione przez przedsiębiorstwa na całym świecie. W naszym kraju dystrybutorem urządzeń ABUS w pełnym zakresie obsługi, od doradztwa i doboru optymalnego rozwiązania, przez dostawę i montaż, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jest spółka córka niemieckiego producenta: ABUS Crane Systems Polska (www.abuscranes.pl).

 

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania