191 urządzeń dźwignicowych zoptymalizowało transport wewnątrzzakładowy w firmie KraussMaffei


Firma KraussMaffei Technologies GmbH złożyła zamówienie na 191 urządzeń dźwignicowych wyprodukowanych przez ABUS Kransysteme GmbH. Spośród nich 131 trafiło do nowego zakładu w Parsdorf, niedaleko Monachium, natomiast pozostałe 60 urządzeń znalazło swoje miejsce w Laatzen. Dźwignice pełnią kluczową rolę procesie transportu materiałów, jak również podczas załadunku, rozładunku i montażu urządzeń. W skład zamówienia weszło 147 suwnic natorowych, 44 żurawi warsztatowych oraz suwnice podwieszane. Proces powstawania jednej z dostarczonych suwnic został sfilmowany w zakładzie produkcyjnym w Gummersbach-Herreshagen – mamy przyjemność zaprezentowania go Państwu w trzy częściowym materiale filmowym.

Część 1

Wysoki poziom innowacyjności: od dostawy stali po milimetrową dokładność cięcia wzdłużnego

W tej części przyglądamy się produkcji imponującej dwudźwigarowej suwnicy pomostowej o rozpiętości ponad 22 metrów i udźwigu 80 ton. Załączony film pokazuje proces produkcji dźwigara suwnicy - począwszy od dostawy blach stalowych, aż po precyzyjne składanie samego dźwigara skrzynkowego.

Zobacz więcej 

Część 2

Wydajność procesu technologicznego: malowanie i nowoczesna elektryka suwnicy halowej

W drugiej części skoncentrujemy się na kolejnym etapie produkcyjnym, prezentującym malowanie i montaż nowoczesnego oprzyrządowania elektrycznego suwnicy halowej. Od rozpoznawalnego żonkilowo-żółtego koloru dźwignicy po starannie dobrane komponenty elektryczne.

Zobacz więcej

Część 3

Precyzja i bezpieczeństwo stanowią fundament naszego działania: bezpieczny transport i bezproblemowy montaż

Nasz materiał filmowy zamyka proces dostawy i montażu suwnicy o udźwigu 80 ton w jej docelowej lokalizacji w KraussMaffei. Razem z nami możesz zobaczyć drogę, jaką suwnica przebyła z Gummersbach do Parsdorf. Pokażemy także, że precyzja i bezpieczeństwo – również w trakcie montażu - są naszym absolutnym priorytetem.

Zachęcamy Państwa do szczegółowego zaznajomienia się z osiągnięciami technologicznymi, które rewolucjonizują park maszynowy w zakładach KraussMaffei. Prezentowany materiał filmowy stanowi wgląd w funkcję jaką pełni 191 urządzeń dźwignicowych w procesie optymalizacji produkcyjnej w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz inżynierii mechanicznej.

Zobacz więcej