Suwnice ABUS w zakładach Samsung w Polsce


W grudniu 2009 roku Samsung Electronics, należący do południowokoreańskiej Grupy Samsung, podpisał z polską firmą Amica Wronki SA umowę zakupu dwóch zakładów produkcyjnych. Wytwarzane tam pralki i lodówki trafią na rynki całej Europy.

Już od pewnego czasu Samsung poszukiwał optymalnego miejsca w Europie celem uruchomienia produkcji sprzętu AGD. Znalezienie lokalizacji na założenie węzła produkcyjnego, który usprawniłby logistykę zaopatrzenia całego naszego kontynentu w te produkty, stanowiło nie lada wyzwanie. Jednym z celów inwestycji było zmniejszenie okresu oczekiwania na dostawę urządzeń oraz części zamiennych. Wybór padł na Wronki w woj. Wielkopolskim.

Kluczową sprawą w tego typu projekcie jest dostawa i montaż suwnic bez zatrzymywania produkcji w zakładzie. Mając na uwadze staranną realizację tego zadania dla fabryki o tak wielkim znaczeniu strategicznym Samsung wybrał urządzenia i doświadczenie firmy ABUS. Takie cechy urządzeń ABUS jak: trwałość, niska awaryjność oraz łatwość serwisowania były istotne dla południowokoreańskiego producenta. Suwnice w zakładach Samsung są wykorzystywane głównie do obsługi maszyn produkcyjnych, m.in.: pras hydraulicznych, wtryskarek.

Dwudźwigarowe suwnice ABUS ZLK w fabryce Samsung w Polsce Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK Dwudźwigarowe suwnice ABUS ZLK w fabryce Samsung w Polsce  Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK

ABUS Crane Systems Polska, spółka córka niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych ABUS Kransysteme GmbH (www.abus-kransysteme.de), wykonała kompleksową usługę: od projektu, poprzez wykonanie konstrukcji stalowych wraz z fundamentami, dostawę i montaż urządzeń dźwignicowych aż po odbiór techniczny. Zainstalowano sześć suwnic dwudźwigarowych typu ZLK o udźwigu od 25 t do 35 t. Rozpiętości suwnic wynoszą od 10 m do 28,5 m. ABUS wzniósł konstrukcje stalowe o łącznej masie około 120 ton. W zakładzie o powierzchni blisko 35 tys. m² wykonano fundamenty o łącznej objętości niemal 500 m³ betonu.

Czynności montażowe suwnic były wykonywane przy czynnych liniach produkcyjnych. Wymuszało to elastyczność oraz specyficzne podejście do organizacji pracy. Podjęto szczególne środków ostrożności związanych z ochroną przed potencjalnym zapyleniem będącym następstwem prac budowlanych. Projekt wymagał także przezwyciężenia problemów natury logistycznej, tak by podczas czynności na terenie hali nie wchodzić w kolizje z czynną linią technologiczną montażu pralek.

Łącznie prace wykonywane przez ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o. na terenie zakładów Samsung we Wronkach trwały niespełna trzy miesiące.

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania