Informacje prasowe


Listopad 2014

Jakość w standardzie - ABUS Crane Systems Polska

Kiedy w 2006 roku podjęto decyzję o założeniu spółki ABUS w Polsce, nie znana była odpowiedź na pytanie: do jakich rozmiarów na tutejszym rynku, w dużej mierze zorientowanym na cenę, może rozwinąć się firma dostarczająca jedynie produkty i usługi jakościowe? Według ABUS jakość w standardzie nie stoi w konflikcie z konkurencyjną ceną, choć bywa, że nie jest to cena najniższa. Inwestycja, jaką jest nabycie urządzenia dźwignicowego, nie powinna być oceniana jedynie z perspektywy kosztów zakupu.

Czerwiec 2014

Nagrody i wyróżnienia

Marzec 2014

Dźwignice na miarę Jakości Roku 2013

 

24. marca 2014 r. w warszawskim hotelu Radisson Blu Centrum odbyła się uroczystość wręczenia nagród największego konkursu promującego jakość w Polsce „Jakość Roku 2013”. Patronat medialny nad VIII edycją Gali Finałowej objął Dziennik Gazeta Prawna. W gronie laureatów znalazł się ABUS Crane Systems Polska z siedzibą w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Gliwicach – spółka córka niemieckiego producenta systemów dźwignicowych ABUS Kransysteme GmbH. Produkty tej firmy, głównie suwnice przemysłowe, obecne są na polskim rynku od ponad dwudziestu lat. Aktualnie ABUS jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek dźwignic przemysłowych na świecie.

Maj 2013

Nowa siedziba ABUS Crane Systems Polska

Dnia 1 marca 2013 r. na terenie gliwickiego oddziału Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oddano ponad 1,1 tys. m2 powierzchni użytkowej nowoczesnego biurowca oraz przestrzeni halowej, które stanowią nową siedzibę firmy ABUS Crane Systems Polska sp. z o. o. Inwestycja niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych w Gliwicach wskazuje na wysoki potencjał oraz zapotrzebowanie polskiego rynku na urządzenia dźwignicowe z „wyższej półki”.

Kwiecień 2011

LIS - sprytny patent ABUSa

Systemy pomiarowe obciążeń suwnic są obecnie ważnym elementem wyposażenia urządzeń przeznaczonych dla transportu wewnętrznego. Szybko rosnąca specjalizacja zakładów produkcyjnych, montażowych a także magazynowych wymuszała przez ostatnie dwie dekady szereg innowacji wśród producentów dźwignic halowych.