Moduły obsługowe do systemów HB


moduł obsługowy przejezdny wzdłuż suwnicy

  • Kaseta sterownicza z 2-stopniowymi przyciskami może być swobodnie przesuwana wzdłuż dźwignicy niezależnie od jej aktualnego położenia
  • Zalecenie odnośnie elektrycznych napędów jazdy suwnicy i wózka
  • dostępne dla suwnic podwieszanych typu EHB-X, ZHB i ZHB-X

Moduł obsługowy na haku ładunkowym

  • dostępny dla systemów HB bez napędów elektrycznych o maksymalnym udźwigu 250 kg

Sterownik radiowy

  • Sterownik radiowy jest dostarczany jako kompletny zestaw: lekki, ergonomiczny pilot sterowania, odpowiedni odbiornik, akumulatorki, ładowarka indukcyjna z uchwytem naściennym, torba ochronna  z paskiem na ramię i klipsem do paska.
  • Zasięg nadajnika wynosi 50 metrów.
  • Jako wyposażenie dodatkowe potrzebny jest sterownik stycznikowy, klakson i osobny ogranicznik ruchu do każdego ruchu jezdnego.
  • dostępny do wszystkich systemów HB ABUS

Praktyczna ładowarka indukcyjna ładuje indukcyjnie akumulatorki w pilocie sterowania. Dzięki temu zbędne jest uciążliwe wyjmowanie akumulatorków z pilota. W trakcie ładowania nadajnik może znajdować się w torbie ochronnej. Ładowarka indukcyjna może stać na równej powierzchni albo być umieszczona w uchwycie naściennym. Akcesoria do montażu naściennego są dostarczane w komplecie.

Zdalny sterownik radiowy ABURemote jest zasilany ze standardowych akumulatorków zapewniających ponad 40 godzin ciągłego zasilania. Nie jest więc konieczne kłopotliwe i drogie zaopatrzenie w akumulatorki specjalne.

Oznaczenie kierunku jazdy

Bezpieczeństwo obsługi dźwignicy to ważna sprawa dla firmy ABUS. Aby kierunek jazdy dźwignicy był zawsze jednoznaczny, niezależnie od tego, gdzie stoi operator, ABUS umieszcza oznaczenia kierunku jazdy.

Oznaczenia kierunku jazdy są szczególnie użyteczne w przypadku sterowania pracą dźwignicy zdalnym pilotem radiowym, zapewniając wybranie zawsze właściwego przycisku do sterowania ruchem jazdy. Dlatego oznaczenia kierunku jazdy przy dostarczaniu sterowników radiowych przez firmę ABUS należą do seryjnego zakresu dostawy.

Oznaczenie są z reguły umieszczane na spodzie dźwignicy.

Symbole na dźwignicy odpowiadają dokładnie symbolom na sterowniku radiowym lub kasecie sterowniczej, dzięki czemu są jednoznaczne. Oznaczenia są wyposażone w magnesy. Dlatego późniejsza zmiana położenia albo uzupełnienie dźwignicy o oznaczenia jest możliwe i znacznie wygodniejsze niż w przypadku tradycyjnych naklejek.