Moduł obsługowy do elektrycznych wciągników łańcuchowych


sterownik radiowy ABURemote AC

  • Sterownik radiowy jest dostarczany jako kompletny zestaw: lekki, ergonomiczny pilot sterowania, odpowiedni odbiornik, zestaw akumulatorków, ładowarka indukcyjna z uchwytem naściennym, torba ochronna  z paskiem na ramię i klipsem do paska. Na wciągniku łańcuchowym jest umieszczany odbiornik ze zintegrowanym klaksonem
  • Zasięg nadajnika wynosi ponad 50 metrów.
  • Radiowy moduł obsługowy jest stosowany do elektrycznych wciągników łańcuchowych ze sterowaniem 48 V i może być wykorzystany do opuszczania-podnoszenia a także dodatkowo do elektrycznej jazdy wózka. Do elektrycznej jazdy wózka potrzebne są wyłączniki graniczne do wyłączenia wstępnego i krańcowego ruchu jazdy wózka.

Praktyczna ładowarka indukcyjna ładuje indukcyjnie akumulatorki w pilocie sterowania. Dzięki temu zbędne jest uciążliwe wyjmowanie akumulatorków z pilota. W trakcie ładowania nadajnik może też znajdować się w torbie ochronnej. Ładowarka indukcyjna może stać na równej powierzchni albo być umieszczona w uchwycie naściennym. Akcesoria do montażu naściennego są dostarczane w komplecie.

Zdalny sterownik radiowy ABURemote AC jest zasilany ze standardowych akumulatorków zapewniających ponad 40 godzin ciągłego zasilania. Nie jest więc konieczne kłopotliwe i drogie zaopatrzenie w akumulatorki specjalne.

Przejezdna obsługa za pomocą kasety sterowniczej

  • Obsługa z kasety sterowniczej przejezdnej niezależnie od pozycji dźwignicy - zamiast seryjnego wykonania z wiszącą kasetą sterowniczą włożoną bezpośrednio we wciągnik łańcuchowy.
  • to wykonanie jest dostępne przy współpracy z układem zasilania prądowego przewodem oponowym wleczonym do maks. długości toru 30 m

 

moduł obsługowy na haku ładunkowym

  • dostępny dla żurawi, w których tylko funkcje podnoszenia/opuszczania są sterowane elektrycznie oraz których maksymalny udźwig nie przekracza 250 kg, wyposażonych w jednocięgnowy wciągnik łańcuchowy (GM2/GM4)