Produkcja maszyn rolniczych przy wsparciu technologii dźwignicowej ABUS


DESVOYS przykłada też dużą wagę do warunków pracy swojej załogi, jako jednego z centralnych punktów polityki firmowej. W 2018 roku zdecydowała się zainstalować 15 kolejnych suwnic pomostowych ABUS, aby zoptymalizować procesy produkcyjne.

 

Zaufanie do marki ABUS

ABUS Levage France (www.abus-levage.fr), francuska spółka córka ABUS Kransysteme GmbH, wspiera DESVOYS w podejmowanych modernizacjach i konserwacji parku maszynowego. Przed rozpoczęciem najnowszej inwestycji producent rolniczych urządzeń zasięgał opinii u innych dostawców i użytkowników dźwignic pomostowych. Jednak szczegółowa analiza jakości dostępnych technologii podnoszenia i oferowanych usług zaowocowała decyzją o ponownym wyborze marki ABUS.

Rozwiązania techniczne i doradztwo ABUS dla rozwijającego się biznesu

“ABUS odpowiedział na nasze specyficzne potrzeby, wspierając nas swoim doświadczeniem i doradztwem. Zaoferowane rozwiązania są dostosowane do naszych procesów produkcyjnych, zarówno w zakresie wysokości podnoszenia i prędkości jazdy, jak również bezpieczeństwa operatorów i pozostałej załogi. Naszym celem jest produkcja dobrze zaprojektowanego, absolutnie niezawodnego sprzętu, wytrzymałego nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Urządzenia ABUS są optymalne do realizacji naszych celów; gwarantują solidność i wygodę obsługi.”

 

Dwadzieścia jeden dźwignic na różnych etapach produkcji

15 nowych suwnic jednodźwigarowych typu ELV o dźwigarach z profili walcowanych, wyposażonych we wciągniki łańcuchowe są w warsztatach DESVOYS intensywnie wykorzystywane przy stanowiskach spawalniczych.

 

Park maszyn uzupełniają: żuraw warsztatowy typu LS o udźwigu 250 kg i długości ramienia 3 500 mm, a także suwnica jednodźwigarowa typu ELS o udźwigu 6,3 t i rozpiętości 28 m. Na suwnicy ELS stosuje się boczny wózek jezdny. W rozwiązaniu tym specjalna konstrukcja wciągarki, umożliwiająca nawijanie liny z boku dźwigara, pozwala na optymalne wykorzystanie wysokości podnoszenia suwnicy, co jest szczególnie korzystne podczas załadunku transportów na ciężarówki.

 

W strefie załadowczej pracują też kolejne 4 suwnice pomostowe - jednodźwigarowy typ ELK, z rozpiętością 19 190 mm i udźwigu 5t. Suwnica ELK ma dźwigar zaprojektowany jako skrzynkowy, w przeciwieństwie do walcowanego dźwigara typu ELV.

 

Wszystkie dźwignice pracujące w strefie załadunku są wyposażone w wyświetlacze LED. ABUS oferuje je w trzech rozmiarach, umożliwiających odczyt wyświetlanych danych z odległości od 20 do 70 lub 80 m, w zależności od warunków w hali. Dzięki temu operatorzy suwnic są w stanie monitorować na bieżąco masy urządzeń ładowanych do transportu, z dokładnością +/- od 2 do 5 % znamionowego udźwigu.

 

Łączenie sił na lokalnym i międzynarodowym rynku

Ten duży projekt stał się możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy DESVOYS, ABUS oraz lokalnego producenta konstrukcji stalowych - DEMY.

ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl