We wszystkich zakładach produkcyjnych muszą być realizowane określone zadania transportowe. Jak mogą być one różnorodne oraz jakie czasem stanowią wyzwanie, pokazuje poniższa galeria zdjęć. Na życzenie chętnie przedłożymy referencje niżej wymienionych firm.Czerwiec 2019

ABUS solve material flow for São José Industrial – a producer of agricultural machinery in Brazil

The sector of agricultural machinery and equipment is one of the fastest growing ones in Brazil. This industry continues to expand in direct contrast to the economic crisis which has been ongoing since 2015. Preliminary estimates of the Brazilian engineering federation (Abimaq) had the sustained growth of this industry at 8% for 2018. 

Czytaj dalej
Maj 2019

Walter Watson i ABUS wyposażają w park maszyn globalną centralę Combilift

Irlandzki producent wózków widłowych Combilift otworzył nową fabrykę i globalną centralę w Monaghan – inwestycję wartą 50 milionów euro. Spółka wybrała Walter Watson Ltd jako dostawcę urządzeń transportu powierzchniowego zarówno do budowy kompleksu, jak i do obsługi uruchamianej tam produkcji.

Czytaj dalej
Marzec 2019

Produkcja maszyn rolniczych przy wsparciu technologii dźwignicowej ABUS

DESVOYS to jeden z wiodących francuskich producentów maszyn rolniczych. W swoim macierzystym regionie Pays de la Loire (Kraj Loary) w północno-zachodniej Francji produkuje średnio 6 tys. maszyn rolniczych rocznie. Firma od kilku lat stale inwestuje w rozwój i modernizację fabryk w miejscowościach Ernée i Landivy.

Czytaj dalej
Luty 2019

Suwnice pomostowe z elektrycznymi wciągnikami łańcuchowymi ABUS w Meksyku

Meksykański publiczny operator energetyczny Comisión Federal de Electricidad (CFE) zrealizował niedawno nową inwestycję. Zbudowano dwunawową halę służącą do montażu stacji transformatorowych, przeznaczonych do linii najwyższego napięcia. W pierwszej nawie magazynowane są komponenty stacji transformatorowych 400 kV, w drugiej - komponenty stacji transformatorowych 230 kV. W obydwu nawach hali odbywa się montaż. Po załadunku transformatory dystrybuowane są do swoich miejsc przeznaczenia na terenie kraju.

Czytaj dalej
Listopad 2018

Suwnicą ABUS - z magazynu prosto na statek

Firma spedycyjna Hegmann prowadzi działalność logistyczną w porcie nad Renem w Wesel (Niemcy). Od ponad roku wykorzystuje do tego celu dźwignice pomostowe ABUS. Suwnice dwudźwigarowe ABUS ZLK w wielofunkcyjnej hali magazynowej transportują ładunki do 150 ton, by przygotować je do dalszej spedycji.

Czytaj dalej
Październik 2018

Suwnice pomostowe ABUS w zakładach prefabrykatów betonowych (Szwecja)

Benders Sverige AB to szwedzkie przedsiębiorstwo o zasięgu międzynarodowym, które wytwarza prefabrykaty z betonu. Od momentu powstania w 1959 r. firma przeszła przez szereg etapów rozwoju. Ostatnio, w 2013 r. zakupiło budynek od Volvo Cars, pozyskując tym samym dodatkową powierzchnię produkcyjną o nominalnej wielkości 100 tys. m2. Z początkiem 2017 r. uruchomiono tu produkcję, wykorzystującą około 25% powierzchni. Kolejnych 10 - 20% wynajęto innym podmiotom.

Czytaj dalej
Wrzesień 2018

Suwnice pomostowe ABUS w produkcji papieru i opakowań

Nie da się z całą pewnością stwierdzić, kto wynalazł papier. Najstarsze jego znaleziska, datowane na rok 200 p. n. e., pochodzą z Chin, a technikę jego wyrabiania opisał jako pierwszy Tsai Lun w 105 roku n. e.

Czytaj dalej
Lipiec 2018

Żuraw warsztatowy ABUS na uniwersytecie

W Laboratorium Technologii Procesów na Uniwersytecie Osnabrück do prowadzenia badań wykorzystywane jest nie często spotykane wyposażenie. Należy do niego np. ważący 17 ton i głęboki na 5 metrów zbiornik o pojemności 12 tys. litrów. Jego grube na 4 cm szklane ściany mogą wytrzymać uderzenie ciężarówki. Ponad nim wznosi się wysoka na niemal 10 metrów kolumna żurawia warsztatowego ABUS. Z jego pomocą do zbiornika jest wprowadzany tzw. moduł membranowy.

Czytaj dalej
Czerwiec 2018

Praca zespołowa: suwnice ABUS w tandemie z producentem stali

Culleré i Sala to hiszpańskie przedsiębiorstwo zlokalizowane w Polinyà, około 30 km na północ od Barcelony. Od ponad 30 lat spółka zajmuje się projektowaniem, planowaniem oraz produkcją i montażem w branży konstrukcji stalowych.

Czytaj dalej
Maj 2018

Badania i Rozwój w sieci rządowych instytutów badawczych RISE w Szwecji

Instytuty badawcze RISE począwszy od lat osiemdziesiątych należą do stałych klientów JJ-Gruppen - szwedzkiego regionalnego dealera spółki ABUS Kransystem AB (przedstawiciela ABUS na ryku szwedzkim). Na przestrzeni lat szereg wyeksploatowanych suwnic różnych producentów zostało zastąpionych nowymi urządzeniami ABUS.

Czytaj dalej
ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl