We wszystkich zakładach produkcyjnych muszą być realizowane określone zadania transportowe. Jak mogą być one różnorodne oraz jakie czasem stanowią wyzwanie, pokazuje poniższa galeria zdjęć. Na życzenie chętnie przedłożymy referencje niżej wymienionych firm.Wrzesień 2020

ABUS EOT and jib cranes at Swedish manufacturer of special profiles

The profiles of the Swedish company Stålprofil AB are an important safety feature in public buildings and services: built into doors, entry areas or dividing walls they remain mostly invisible but have important safety functions such as being fire insulating or bullet resistant. Stålprofil AB has developed from family business into worldwide active supplier during the company’s history since its inception in 1987.

Czytaj dalej
Sierpień 2020

Suwnice ABUS w zakładach TCI Cutting - światowego lidera technologii cięcia laserem i wodą

Jeden klient, jedno rozwiązanie - to motto, wokół którego zbudowana jest filozofia TCI Cutting (www.tcicutting.com), spółki z siedzibą w Walencji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Przedsiębiorstwo jest światowym liderem w obszarze systemów cięcia laserem przemysłowym i strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem (water-jet).

Czytaj dalej
Czerwiec 2020

Małe dźwignice a duży efekt. Żurawie ABUS w norweskim warsztacie NGO

Norweska organizacja non profit Via Partner (https://www.viapartner.no/) w swoich warsztatach w Kristiansand na południu Norwegii prowadzi szkolenia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mają one na celu przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach. Beneficjenci organizacji otrzymują od obecnych na miejscu opiekunów wsparcie i pomoc techniczną w wymiarze uzależnionym od potrzeb wynikających z ich stopnia niepełnosprawności.

Czytaj dalej
Maj 2020

Suwnice pomostowe ABUS wspierają niemieckie fabryki urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych

Technologia chłodnicza i klimatyzacyjna jest dziś obecna niemal w każdej dziedzinie życia. Sprężarki chłodnicze są stosowane do utrzymania określonej temperatury w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu; znajdują zastosowanie w dystrybucji żywności w tzw. zimnym łańcuchu dostaw, a także w termicznej inżynierii przemysłowej.

Czytaj dalej
Kwiecień 2020

Francuski producent z branży konstrukcji stalowych inwestuje w nowy obiekt i dźwignice ABUS

Spółka DEMY to francuska firma rodzinna, założona w 1968 roku przez Raymonda Demy. Dzisiaj na czele 24-osobowego zespołu stoi syn założyciela, Hubert Demy. Początkowo spółka była związana z sektorem automotive, jednak w latach siedemdziesiątych wyspecjalizowała się w branży budowlanej.

Czytaj dalej
Marzec 2020

Logistyka w praktyce i w badaniach naukowych - wykorzystanie dźwignic ABUS na Uniwersytecie Technicznym Hamburg-Harburg

Logistyka i intralogistyka to pojęcia określające organizację i kontrolę przepływu towarów i materiałów, a także optymalizację tych procesów. Termin „intralogistyka” (logistyka wewnętrzna) został wyodrębniony, aby opisywać przepływ materiałów wewnątrz danego zakładu produkcyjnego i oddzielić go od zagadnień związanych z transportem towarów poza zakładem.

Czytaj dalej
Luty 2020

Dźwignice ABUS w produkcji opakowań dla globalnych marek

Większość produktów codziennego użytku – w szczególności żywnościowych – nie może być transportowanych, magazynowanych czy sprzedawanych bez odpowiednich opakowań. Opakowanie nie tylko pełni funkcję ochronną, lecz również stanowi nośnik informacji, co wykorzystywane jest w promocji i marketingu.

Czytaj dalej
Grudzień 2019

Suwnice ABUS – istotny czynnik jakości w MFO S.A.

MFO S.A. jest polskim producentem stalowych wzmocnień do stolarki okiennej oraz systemów PCV. Firma wytwarza także specjalistyczne profile dla branży konstrukcyjnej, automotive, instalatorskiej, klimatyzacyjnej oraz budowlano-montażowej.

Czytaj dalej
Listopad 2019

Suwnice pomostowe i lekkie dźwignice podwieszane ABUS w indyjskiej fabryce mieszalników i urządzeń do przewozu betonu

Beton jest powszechnie używanym materiałem, który występuje w wielu odmianach. Elastyczne komponowanie składu tego materiału pozwala spełnić różne wymagania w zakresie jego wytrzymałości mechanicznej, odporności na temperaturę, wilgoć, ogień oraz dźwiękoszczelności. Właściwy dobór jego składu ma także kluczowe znaczenie w procesie mieszania, jak również sprawnego transportu na miejsce budowy w stanie płynnym, dalszego rozprowadzania i uzyskania optymalnych właściwości po związaniu.

Czytaj dalej
Październik 2019

Suwnice i żurawie ABUS w szwedzkiej fabryce pomp Xylem

Xylem (www.xylem.com) to światowy lider w produkcji pomp i systemów bezpiecznej dystrybucji wody. Szwedzka spółka Xylem Water Solution AB ma swoją siedzibę w Sundbyberg na północ od Sztokholmu, gdzie zatrudnia łącznie 400 osób. Obiekt rozbudowano o pomieszczenia przeznaczone dla działu serwisu ściśle współpracującego z komórką rozwoju międzynarodowego. Inwestycja miała na celu usprawnienia w zakresie dokumentacji spraw serwisowych i wymagań, jakim podlegają produkty koncernu przez cały okres ich użytkowania.

Czytaj dalej
ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl