We wszystkich zakładach produkcyjnych muszą być realizowane określone zadania transportowe. Jak mogą być one różnorodne oraz jakie czasem stanowią wyzwanie, pokazuje poniższa galeria zdjęć. Na życzenie chętnie przedłożymy referencje niżej wymienionych firm.Marzec 2021

Szwajcarski dostawca produktów ze stali nierdzewnej używa systemów dźwignicowych ABUS

16 suwnic pomostowych ABUS pracujących w obiektach szwedzkiej spółki HANS KOHLER AG, odznacza się czerwonym kolorem, przywodząc na myśl skojarzenia z rozgrzaną do czerwoności stalą. HANS KOHLER posiada stuletnią tradycję wytwarzania asortymentu ze stali nierdzewnej i aktualnie jest jednym z wiodących szwajcarskich dostawców tego materiału.

Czytaj dalej
Luty 2021

Szwedzki producent sprężarek i pomp wybiera dźwignice ABUS

112 lat historii działalności i setki patentów stanowią świadectwo sukcesu i siły innowacji spółki SRM Svenskar Rotor Maskina. Jednym z wczesnych sukcesów firmy, osiągniętych cztery lata po jej założeniu, była dostawa turbin do londyńskiego metra. W połowie lat trzydziestych, wkrótce po tym jak konstrukcja parowych i gazowych turbin została zrewolucjonizowana, SRM stało się pionierem w rozwoju sprężarek śrubowych, a następnie jednym ze światowych liderów produkcji w tej branży.

Czytaj dalej
Grudzień 2020

Producent agregatów prądotwórczych FOGO inwestuje w przyszłość z suwnicami ABUS

FOGO sp. z o. o. jest obecnie największym producentem agregatów prądotwórczych w Polsce. Firma rozpoczęła działalność produkcyjną w 2003 r. w Wilkowicach na Wielkopolsce, przez kolejne lata sukcesywnie budując swoją pozycję na rynku. Zyskała uznanie potwierdzone wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in. nagrodą „Teraz Polska”, wręczaną przez Parę Prezydencką za produkty i usługi wyjątkowe pod względem jakości innowacyjności na polskim rynku.

Czytaj dalej
Listopad 2020

Renomowana francuska stocznia jachtowa wyposaża warsztaty produkcyjne w suwnice pomostowe ABUS

Francuskie przedsiębiorstwo stoczniowe Construction Navale Bordeaux istniejące od 1987 roku stanowi część Bénéteau Group. Stocznia z materiałów kompozytowych buduje jachty żaglowe i motorowe o długości od 18 do 24 metrów.

Czytaj dalej
Październik 2020

Systemy lekkich dźwignic podwieszanych HB i suwnice pomostowe w hiszpańskiej fabryce pomp

Spółka Bombas Boyser (www.bombasboyser.com/), zlokalizowana w hiszpańskim Sant Feliu de Codines na północ od Barcelony, powstała w 1993 roku, a w 2009 roku została włączona do niemieckiej grupy ProMinent GmbH. Bombas Boyser eksportuje swoje produkty do ponad 35 krajów na całym świecie i nieustannie się rozwija.

Czytaj dalej
Wrzesień 2020

Suwnice i żurawie ABUS w zakładzie szwedzkiego producenta stalowych profili specjalnych

Stalowe profile produkowane przez szwedzką spółkę Stålprofil AB (www.stalprofil.se) są stosowane w systemach bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej. Jako stały element stref wejściowych, ścian działowych lub drzwi pozostają na ogół niewidoczne, ale pełnią istotne funkcje ochronne i wzmacniające, zapewniając takie cechy budynku, jak np. ognio- lub kuloodporność. Stålprofil AB powstało w 1987 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne, urastając z czasem do rangi globalnego dostawcy specjalistycznych profili stalowych.

Czytaj dalej
Sierpień 2020

Suwnice ABUS w zakładach TCI Cutting - światowego lidera technologii cięcia laserem i wodą

Jeden klient, jedno rozwiązanie - to motto, wokół którego zbudowana jest filozofia TCI Cutting (www.tcicutting.com), spółki z siedzibą w Walencji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Przedsiębiorstwo jest światowym liderem w obszarze systemów cięcia laserem przemysłowym i strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem (water-jet).

Czytaj dalej
Czerwiec 2020

Małe dźwignice a duży efekt. Żurawie ABUS w norweskim warsztacie NGO

Norweska organizacja non profit Via Partner (https://www.viapartner.no/) w swoich warsztatach w Kristiansand na południu Norwegii prowadzi szkolenia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mają one na celu przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach. Beneficjenci organizacji otrzymują od obecnych na miejscu opiekunów wsparcie i pomoc techniczną w wymiarze uzależnionym od potrzeb wynikających z ich stopnia niepełnosprawności.

Czytaj dalej
Maj 2020

Suwnice pomostowe ABUS wspierają niemieckie fabryki urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych

Technologia chłodnicza i klimatyzacyjna jest dziś obecna niemal w każdej dziedzinie życia. Sprężarki chłodnicze są stosowane do utrzymania określonej temperatury w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu; znajdują zastosowanie w dystrybucji żywności w tzw. zimnym łańcuchu dostaw, a także w termicznej inżynierii przemysłowej.

Czytaj dalej
Kwiecień 2020

Francuski producent z branży konstrukcji stalowych inwestuje w nowy obiekt i dźwignice ABUS

Spółka DEMY to francuska firma rodzinna, założona w 1968 roku przez Raymonda Demy. Dzisiaj na czele 24-osobowego zespołu stoi syn założyciela, Hubert Demy. Początkowo spółka była związana z sektorem automotive, jednak w latach siedemdziesiątych wyspecjalizowała się w branży budowlanej.

Czytaj dalej
ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl