We wszystkich zakładach produkcyjnych muszą być realizowane określone zadania transportowe. Jak mogą być one różnorodne oraz jakie czasem stanowią wyzwanie, pokazuje poniższa galeria zdjęć. Na życzenie chętnie przedłożymy referencje niżej wymienionych firm.Listopad 2020

Renowned French yacht builder equips its production with ABUS EOT cranes

The French shipbuilding company “Construction Navale Bordeaux” was founded in 1987 and forms part of the Bénéteau Group. Construction Navale Bordeaux build sailing and motor yachts between 18 and 24 metres long using composite materials.

Czytaj dalej
Październik 2020

Systemy lekkich dźwignic podwieszanych HB i suwnice pomostowe w hiszpańskiej fabryce pomp

Spółka Bombas Boyser (www.bombasboyser.com/), zlokalizowana w hiszpańskim Sant Feliu de Codines na północ od Barcelony, powstała w 1993 roku, a w 2009 roku została włączona do niemieckiej grupy ProMinent GmbH. Bombas Boyser eksportuje swoje produkty do ponad 35 krajów na całym świecie i nieustannie się rozwija.

Czytaj dalej
Wrzesień 2020

Suwnice i żurawie ABUS w zakładzie szwedzkiego producenta stalowych profili specjalnych

Stalowe profile produkowane przez szwedzką spółkę Stålprofil AB (www.stalprofil.se) są stosowane w systemach bezpieczeństwa obiektów użyteczności publicznej. Jako stały element stref wejściowych, ścian działowych lub drzwi pozostają na ogół niewidoczne, ale pełnią istotne funkcje ochronne i wzmacniające, zapewniając takie cechy budynku, jak np. ognio- lub kuloodporność. Stålprofil AB powstało w 1987 roku jako przedsiębiorstwo rodzinne, urastając z czasem do rangi globalnego dostawcy specjalistycznych profili stalowych.

Czytaj dalej
Sierpień 2020

Suwnice ABUS w zakładach TCI Cutting - światowego lidera technologii cięcia laserem i wodą

Jeden klient, jedno rozwiązanie - to motto, wokół którego zbudowana jest filozofia TCI Cutting (www.tcicutting.com), spółki z siedzibą w Walencji na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii. Przedsiębiorstwo jest światowym liderem w obszarze systemów cięcia laserem przemysłowym i strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem (water-jet).

Czytaj dalej
Czerwiec 2020

Małe dźwignice a duży efekt. Żurawie ABUS w norweskim warsztacie NGO

Norweska organizacja non profit Via Partner (https://www.viapartner.no/) w swoich warsztatach w Kristiansand na południu Norwegii prowadzi szkolenia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mają one na celu przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach. Beneficjenci organizacji otrzymują od obecnych na miejscu opiekunów wsparcie i pomoc techniczną w wymiarze uzależnionym od potrzeb wynikających z ich stopnia niepełnosprawności.

Czytaj dalej
Maj 2020

Suwnice pomostowe ABUS wspierają niemieckie fabryki urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych

Technologia chłodnicza i klimatyzacyjna jest dziś obecna niemal w każdej dziedzinie życia. Sprężarki chłodnicze są stosowane do utrzymania określonej temperatury w pomieszczeniach o różnym przeznaczeniu; znajdują zastosowanie w dystrybucji żywności w tzw. zimnym łańcuchu dostaw, a także w termicznej inżynierii przemysłowej.

Czytaj dalej
Kwiecień 2020

Francuski producent z branży konstrukcji stalowych inwestuje w nowy obiekt i dźwignice ABUS

Spółka DEMY to francuska firma rodzinna, założona w 1968 roku przez Raymonda Demy. Dzisiaj na czele 24-osobowego zespołu stoi syn założyciela, Hubert Demy. Początkowo spółka była związana z sektorem automotive, jednak w latach siedemdziesiątych wyspecjalizowała się w branży budowlanej.

Czytaj dalej
Marzec 2020

Logistyka w praktyce i w badaniach naukowych - wykorzystanie dźwignic ABUS na Uniwersytecie Technicznym Hamburg-Harburg

Logistyka i intralogistyka to pojęcia określające organizację i kontrolę przepływu towarów i materiałów, a także optymalizację tych procesów. Termin „intralogistyka” (logistyka wewnętrzna) został wyodrębniony, aby opisywać przepływ materiałów wewnątrz danego zakładu produkcyjnego i oddzielić go od zagadnień związanych z transportem towarów poza zakładem.

Czytaj dalej
Luty 2020

Dźwignice ABUS w produkcji opakowań dla globalnych marek

Większość produktów codziennego użytku – w szczególności żywnościowych – nie może być transportowanych, magazynowanych czy sprzedawanych bez odpowiednich opakowań. Opakowanie nie tylko pełni funkcję ochronną, lecz również stanowi nośnik informacji, co wykorzystywane jest w promocji i marketingu.

Czytaj dalej
Grudzień 2019

Suwnice ABUS – istotny czynnik jakości w MFO S.A.

MFO S.A. jest polskim producentem stalowych wzmocnień do stolarki okiennej oraz systemów PCV. Firma wytwarza także specjalistyczne profile dla branży konstrukcyjnej, automotive, instalatorskiej, klimatyzacyjnej oraz budowlano-montażowej.

Czytaj dalej
ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o.
ul. Gaudiego 20
44–109 Gliwice

Tel.: +48 32 334 70 00
Faks: +48 32 279 02 02

info@abuscranes.pl